W naszej ofercie znajdują się przeszklone ściany osłonowe, przeznaczone do budowania nowoczesnych elewacji budynków oraz do zastosowań w ich wnętrzu.

Produkujemy je z zastosowaniem aluminiowych profili pochodzących z tych samych systemów, których używamy do wytwarzania okien, drzwi i witryn. Konstrukcje te mogą osiągać olbrzymie rozmiary i jako produkt gotowy powstają na placu budowy, w wyniku ich montażu z prefabrykowanych elementów w naszym zakładzie produkcyjnym. Wykonujemy je w formie rusztu słupowo-ryglowego rozciągającego się nieprzerwanie wzdłuż całej szerokości i wysokości budynku, albo jako konstrukcje wypełniające otwory ograniczone stropami i ścianami.

W strukturę ścian osłonowych mogą zostać wkomponowane różne typy okien i drzwi, opisane w sąsiednich działach. Ponadto dostępne jest rozwiązanie okna równolegle wysuwanego na zewnątrz fasady (tzw. „okno szufladowe”).

Odmienną formą są przeszklenia dachowe (tzw. „świetliki”), w których też mogą pojawić się kwatery otwierane, jako okna połaciowe.

Profile aluminiowe, których używamy do produkcji ścian osłonowych mogą być lakierowanie metodą „proszkową”, dzięki czemu jest olbrzymi wybór kolorów z palety RAL i NCS. Alternatywnie można wybrać profile anodowane.

Z uwagi na duży udział powierzchni ścian osłonowych w elewacji budynku stosujemy przeszklenia zapewniające uzyskanie jak najlepszych parametrów izolacyjnych, zarówno termicznych, jak i akustycznych. Konstrukcje te osiągają wyśmienitą szczelność nawet przy ich instalacji na wysokich kondygnacjach.

W celu zwiększenia ochrony przed promieniowaniem słonecznym montujemy dodatkowe, zewnętrzne osłony żaluzjowe.

W przypadku szklanych fasad dysponujemy także rozwiązaniami specjalnymi, takimi jak konstrukcje o podwyższonej odporności na włamanie, przeciwpożarowe, a nawet kuloodporne. Dobrze zaprojektowana ściana osłonowa gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników oraz uzyskanie oczekiwanego rezultatu energetycznego całego budynku.