Oferujemy przeszklone przegrody przeciwpożarowe stanowiące podział przestrzeni wewnątrz budynków, a także zamykające ich zewnętrzne ściany. Są to konstrukcje chroniące przed rozprzestrzenianiem się ognia w czasie pożaru do wydzielonych stref wewnątrz budynku lub przenoszeniem się ognia na sąsiadujące budynki.

Konstrukcje są odporne na działanie ognia, gwarantują szczelność ogniową i jednocześnie stanowią barierę przed wysoką temperaturą oraz promieniowaniem termicznym w określonym czasie, od 15 do 120 minut. Jest to czas potrzebny służbom ratowniczym na przeprowadzenie ewakuacji ludzi z budynku i stanowi on podstawowe wymaganie odnośnie klasy zastosowanej przegrody.

Produkujemy i montujemy konstrukcje o następujących klasach szczelności i izolacyjności ogniowej: EI 15, EI 30, EI 60, EI 90, EI 120 oraz szczelne ogniowo i ograniczające promieniowanie cieplne o klasie EW 30. Stosowane przez nas rozwiązania systemowe umożliwiają swobodę projektowania przegród o kształcie dopasowanym do pomieszczenia i przeszkleniami o dużych gabarytach.

Pojedyncza szyba może posiadać wymiary 2,4 m x 4,6 m. Wysokość ścianek może sięgać do 5,1 m a ich długość nie jest ograniczona. Wykonujemy też konstrukcje z tzw. „bezszprosowym” połączeniem tafli szklanych w pionie, czyli pozbawionym profili i uszczelnionym spoiną silikonową.

Widoczne ramy aluminiowe są lakierowane metodą proszkową na dowolny kolor, wybrany z palety RAL lub NCS.

Potwierdzeniem cech produktów są raporty z wykonanych badań typu i klasyfikacje ogniowe, opracowane przez uprawnione jednostki badawcze.

W wykonywanych przez nas ścianach mogą być zamontowane drzwi przeciwpożarowe i dymoszczelne, opisane w sąsiednim dziale.